zespoły łożyskowe samonastawne KOYO - czy warto

Zespoły łożyskowe samonastawne Koyo – czy warto?

Czy warto wybierać zespoły łożyskowe samonastawne Koyo? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności sprawdź charakterystykę komponentów tego rodzaju. Podstawowe informacje na temat zespołów łożyskowych samonastawnych znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z niniejszym artykułem.

 

  1. Z czego składa się zespół łożyskowy samonastawny Koyo?
  2. W jakich wariantach są dostępne zespoły łożyskowe samonastawne Koyo?

 

Potrzebujesz wydajnych zespołów łożyskowych samonastawnych? Szukasz komponentów dobrej jakości, które sprawdzą się w umiarkowanych lub trudniejszych warunkach? Już teraz sprawdź zespoły łożyskowe samonastawne Koyo! Czym wyróżniają się produkty tego rodzaju? Jakie mają zalety? Z czego składają się zespoły łożyskowe samonastawne marki Koyo? W jakich wariantach są dostępne? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w poniższym wpisie. Szczegóły natomiast na temat konkretnych rozwiązań znajdziesz w katalogu producenta.

 

Z czego składa się zespół łożyskowy samonastawny Koyo?

zespoly-lozyskowe-samonastawne-koyoZespoły łożyskowe samonastawne marki Koyo to rozwiązania wysokoprecyzyjne, które zbudowane są z łożysk kulkowych zwykłych uszczelnionych i różnego rodzaju opraw. Dokładniej w zespołach tego rodzaju montuje się łożysko samonastawne z kulistą zewnętrzną powierzchnią. Komponent ten umieszcza się w oprawie, która także ma kulistą powierzchnię łożyskowego gniazda. Ponadto produkty mają otwór smarowy, odrzutnik, smarowniczkę, uszczelkę i wkręt dociskowy imbusowy. Niniejsze zespoły łożyskowe samonastawne wyróżniają się także szerokim pierścieniem wewnętrznym.

 

Zalety zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo

Tytułowe produkty mają wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się maksymalną nośność i precyzję, przemyślany samonastawny mechanizm, odpowiednie pasowanie, doskonałą szczelność, łatwe smarowanie oraz sztywną i wytrzymałą oprawę. Zespoły łożyskowe Koyo przenoszą nie tylko duże obciążenia promieniowe, ale także obciążenia osiowe w dwóch kierunkach. Wyróżniają się wysoką obrotową prędkością oraz równie dużą precyzją obrotu.

Warto wiedzieć, że komponenty tego rodzaju mają wahliwy mechanizm składający się z kulistej powierzchni łożyskowego gniazda i kulistej powierzchni zewnętrznej zamontowanego w zespole łożyska. Taka konstrukcja sprawia, że każde odchylenie od środka wału jest skutecznie korygowane. A to z kolei przekłada się na zdolność eliminowania nietypowych obciążeń, które mogą w sytuacji odchylenia działać na łożysko. Dopuszczalny kąt wychylenia takiego zespołu łożyskowego samonastawnego wynosi od 1 stopnia do 3 stopni. Ta pierwsza wartość dotyczy modeli z osłoną, a 3 stopnie — standardowych rozwiązań. Szczegóły na temat dopuszczalnego kąta wychylenia konkretnych wariantów zespołów łożyskowych Koyo znajdziesz w katalogu producenta.

 

Uszczelnienie dla zespołów łożyskowych samonastawnych

Marka Koyo wykorzystuje w swoich zespołach łożyskowych samonastawnych takie uszczelnienie, które skutecznie zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń i wody do wnętrza komponentu oraz wyciekaniu środka smarnego. W niniejszych rozwiązaniach montuje się między innymi uszczelkę olejową z kauczuku syntetycznego. To uszczelnienie wyróżniające się wysoką odpornością na działanie olejów. Tam, gdzie mamy do czynienia z wysokim zapyleniem i dużą wilgotnością, polecamy decydować się na modele z uszczelką trójwargową lub osłoną.

 

Smarowanie zespołów łożyskowych Koyo

Dosmarowywanie zespołu łożyskowego samonastawnego marki Koyo jest bardzo proste. Produkty mają specjalną smarowniczkę, dzięki której bez problemu można aplikować środek smarny nawet w trakcie pracy. Jeśli chcesz kupić zespół łożyskowy, który będzie pracować w niesprzyjającym otoczeniu, pamiętaj o regularnym dostarczaniu do łożyska świeżego smaru.

 

W jakich wariantach są dostępne zespoły łożyskowe samonastawne Koyo?

Samonastawne zespoły łożyskowe Koyo dostępne są z przeróżnymi oprawami. W ofercie znajdziesz zespoły z oprawą dzieloną, kołnierzem kwadratowym, rombowym, okrągłym, zespoły naciągowe, kasetowe i zawieszane. Wariant z oprawą dzieloną producent dostarcza w kilku wykonaniach. Poza standardowym rozwiązaniem dostępne są także zespoły z oprawą dzieloną o grubym przekroju, z gwintowaną podstawą, modele o większej środkowej wysokości, przeznaczone do pracy przy mniejszych obciążeniach czy rozwiązania kompaktowe. Warto wiedzieć, że oferta obejmuje także oprawy wykonane ze stali nierdzewnej.

Zespoły z kołnierzem kwadratowym poza standardowym wariantem dostępne są także z opcji z połączeniem sworzniowym. Modele z kołnierzem rombowym marka Koyo produkuje również w wersji kompaktowej, z regulowanym kołnierzem rombowym lub z trzema śrubami. W ofercie znajdziesz rozwiązania przeznaczone do pracy przy niewielkich obciążeniach. Zespoły z okrągłym kołnierzem dostępne są przede wszystkim ze sworzniowym połączeniem.

Szczegółowe informacje na temat zespołów łożyskowych samonastawnych Koyo znajdziesz w katalogu producenta. Pobierz broszurę już dziś, zapoznaj się ze wszystkimi danymi technicznymi i wybierz optymalne rozwiązanie dla siebie.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *