Jakie zespoły łożyskowe dla przemysłu cementowego?

Jakie zespoły łożyskowe dla przemysłu cementowego wybrać? Jeśli interesują Cię sprawdzone rozwiązania, w niniejszym artykule znajdziesz polecane komponenty, które spełnią Twoje oczekiwania. Zapoznaj się z poniższą treścią już teraz!

 

 1. Czym wyróżniają się oprawy dzielone SNN marki NSK?
 2. Jakie zalety mają zespoły łożyskowe J-Line?
 3. Gdzie znajdą zastosowanie zespoły Self-Lube NSK?

 

Interesują Cię zespoły łożyskowe dla przemysłu cementowego, ale nie wiesz, który producent łożysk spełni Twoje oczekiwania? Jeśli zależy Ci na wydajnych i niezawodnych rozwiązaniach, już teraz sprawdź zespoły łożyskowe proponowane przez japońskiego producenta — a mianowicie NSK. W niniejszym wpisie podpowiadamy, na które dokładnie serie warto zwrócić uwagę. Gwarantujemy, że wspomniane produkty sprawdzą się świetnie w warunkach, z jakimi ma się do czynienia w przemyśle cementowym. Zapraszamy do lektury!

 

Czym wyróżniają się oprawy dzielone SNN marki NSK?

zespoly-lozyskowe-przemysl-cementowyJakie zespoły łożyskowe dla przemysłu cementowego warto kupić? Polecamy zwrócić uwagę między innymi na produkty gamy SNN japońskiej marki NSK. Seria SNN obejmuje modułowe obudowy w różnych technicznych wariantach. Dzięki dużej liczbie możliwości, klienci bez problemu mogą dopasować oprawę do każdego zastosowania. Części składowe są stosunkowo łatwe nie tylko w montażu czy demontażu, ale także w konserwacji. W niniejszych rozwiązaniach marka NSK stosuje wysokiej jakości łożyska toczne. Takie połączenie odpowiedniej oprawy z dobrym łożyskiem to gwarancja wydajnej i bezawaryjnej pracy. Dzięki produktom tej serii możesz także dotrzymać ewentualnego planu związanego z redukcją kosztów.

Oprawy dzielone wraz z akcesoriami, które należą do gamy SNN to doskonała opcja dla aplikacji, w których mamy do czynienia z wysokim poziomem zanieczyszczenia, ciężkimi obciążeniami i niewspółosiowościami. Poza przemysłem cementowym będą optymalnym rozwiązaniem dla branży stali i metali. Sprawdzą się także w dmuchawach i wentylatorach. Dostępne w ofercie obudowy mają dwa otwory smarownicze oraz jeden otwór spustowy. Maksymalnej jakości odlew umożliwia zastosowanie aż pięć różnych opcji uszczelnienia. Można zatem wykorzystać uszczelki dwuwargowe, filcowe, labiryntowe, uszczelki typu V lub takonitowe. A zatem bez problemu znajdziesz takie uszczelnienie i taki układ, które będą odpowiadać wszystkim wymaganiom i potrzebom.

Do zalet opraw dzielonych SNN marki NSK zalicza się prosty montaż i równie łatwa samonastawność, wysoką sztywność, optymalne odprowadzanie ciepła oraz niskie konserwacyjne koszty. Wspomniana wysoka sztywność jednocześnie minimalizuje wszelkie odkształcenia się gniazd łożyska. Niektóre oprawy można wykorzystać razem z dwurzędowym łożyskiem kulkowym samonastawnym lub dwurzędowym łożyskiem baryłkowym. Więcej informacji technicznych na temat wszystkich rozwiązań obejmuje katalog NSK, który polecamy pobrać już teraz! Zapoznaj się z pełną specyfikacją, aby mieć pewność, że ostatecznie zamontujesz odpowiedni zespół łożyskowy w swojej maszynie.

 

Jakie zalety mają zespoły łożyskowe J-Line?

W asortymencie NSK dostępne są także zespoły łożyskowe serii J-Line, które poleca się branży cementowej. To gama wykonana w standardzie JIS, obejmująca aż 6 rodzajów żeliwnych opraw, 3 opcje stalowych opraw i 5 wkładek. Zakres średnicy otworu wynosi 12 – 90 mm. Produkty tej serii są świetną opcją do aplikacji, w których występują drgania, niewspółosiowość oraz wysoki poziom zanieczyszczenia. Poza branżą cementową będą doskonałym rozwiązaniem dla branży spożywczej, rolniczej, wydobywczej, budowlanej oraz papierniczej.

Sferyczne gniazdo w zespołach łożyskowych J-Line skutecznie kompensuje początkową niewspółosiowość w trakcie montażu produktu. Dzięki smarowniczce uzupełnianie smaru jest bardzo proste, a dogładzone bieżnie gwarantują cichszą i efektywniejszą pracę. Do zalet niniejszych produktów zalicza się przede wszystkim hartowane pierścienie, wykonane z wysokojakościowej stali oraz fakt, że jednoczęściowa żeliwna oprawa jest odpowiednio sztywna. Ponadto standardem przy zespołach łożyskowych tej serii jest uszczelka jednowargowa oraz odrzutnik oleju. Jeśli zależy Ci na innym uszczelnieniu — na przykład uszczelkach trójwargowych — elementy te dostępne są jedynie na żądanie.

 

Gdzie znajdą zastosowanie zespoły Self-Lube NSK?

Jakie zespoły łożyskowe dla przemysłu cementowego warto jeszcze wybrać? Sporą popularnością cieszy się seria Self-Lube, w której znajdziesz zarówno różnego rodzaju oprawy, jak i wkładki. Każda obudowa żeliwna dostarczana jest do klienta ze smarowniczką, dzięki czemu ponowne smarowanie nie jest problematyczne. Ponadto oprawy niwelują początkowe niewspółosiowości, które mogą powstać w trakcie montażu całego zespołu łożyskowego. W gamie tej znajdziesz przede wszystkim oprawy stojące, zespoły naciągowe, kołnierzowe, podwieszane oraz walcowe. Produkty serii Self-Lube przeznaczone są do uciążliwych warunków pracy, do środowiska korozyjnego i zanieczyszczonego oraz tam, gdzie mamy do czynienia z wysokimi temperaturami i niewspółosiowościami. Poza branżą cementową znajdą zastosowanie w następujących sektorach i urządzeniach:

 

 • przemysł rolniczy,
 • branża spożywcza,
 • ochrona zdrowia oraz opieka medyczna,
 • poligrafia,
 • branża papiernicza,
 • sektor użyteczności publicznej,
 • przemysł budowlany,
 • branża wydobywcza,
 • tekstylia i skóry,
 • dmuchawy,
 • wentylatory,
 • przeładunek materiałów.

 

Do zalet niniejszej serii zalicza się ogromną liczbę różnorodnych opraw odlewanych oraz stalowych tłoczonych, dwie opcje długości wewnętrznego pierścienia oraz wkładki o trzech głównych konfiguracjach mocowania. W przypadku uszczelnienia dostępna jest uszczelka standardowa, trójwargowa lub standardowa z dodatkiem w postaci ochraniacza. Każda żeliwna oprawa ma smarowniczkę umożliwiającą łatwe dosmarowywanie.

Wszystkie informacje — dotyczące także dostępnych opcji i konfiguracji — znajdziesz w katalogu producenta. Pobierz broszurę już teraz i zapoznaj się z danymi technicznymi, a następnie wybierz ten produkt, który spełnia wymagania Twojej maszyny.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *