Jakie uszczelnienie do łożysk proponuje Timken?

Jakie uszczelnienie do łożysk proponuje Timken?

Potrzebujesz skutecznego uszczelnienia do łożysk tocznych? Już teraz sprawdź rozwiązania produkowane przez markę Timken! Jakie uszczelnienie do łożysk proponuje Timken?

 

  1. Czym wyróżnia się uszczelnienie olejowe marki Timken?
  2. Gdzie znajdzie zastosowanie pierścień uszczelniający typu V?

 

W rozbudowanym asortymencie marki Timken znajdziesz uszczelnienia do łożysk w przeróżnych wariantach. Aktualnie sporą popularnością cieszą się uszczelnienia olejowe oraz pierścienie uszczelniające typu V. Czym się wyróżniają? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

 

Czym wyróżnia się uszczelnienie olejowe marki Timken?

uszczelnienie-do-lozyskUszczelnienie olejowe to rozwiązanie, które często nazywa się także uszczelnieniem wargowym. Element tego rodzaju szczelnie zamyka przestrzeń znajdującą się między powierzchniami ze sobą współpracującymi. Dzięki temu otrzymujemy skuteczne zabezpieczenie, które zapobiega ewentualnemu wyciekowi środka smarnego. Dodatkowo takie uszczelnienie olejowe chroni wnętrze łożysk przed zanieczyszczeniami, które nie mają praktycznie żadnej możliwości, aby przedostać się do wnętrza całego układu. Uszczelnienie wargowe zabezpiecza nie tylko łożyska toczne, ale i inne części urządzeń oraz pojazdów.

Rozwiązanie tego rodzaju można wykorzystać również w łożyskach precyzyjnych. W tym przypadku uszczelnienie zapobiega wyciekowi smaru z węzła łożyskowego albo z samego łożyska. Chroni skutecznie wnętrze przed cząstkami ściernymi, wilgocią oraz innymi zanieczyszczeniami. Jednocześnie uszczelnienie olejowe zapobiega mieszaniu się ze sobą różnych substancji – na przykład wody z olejem.

Olejowe uszczelnienie do łożysk świetnie sprawdzi się w branży motoryzacyjnej, na produkcji, w przekładniach, pojazdach terenowych oraz na rafineriach ropy naftowej. Jeśli zależy Ci na tym, aby zwiększyć niezawodność działania Twoich maszyn i urządzeń przemysłowych, nie zwlekaj i już dziś zamów uszczelnienia olejowe Timken!

 

Gdzie znajdzie zastosowanie pierścień uszczelniający typu V?

Pierścienie uszczelniające typu V to popularne rozwiązania uniwersalne, które marka Timken produkuje z Vitonu lub nitrylu. Można wykorzystać je zarówno jako uszczelnienie pomocnicze, jak i jako wstępne uszczelnienie w łożyskowym węźle. Dzięki optymalnej elastyczności pierścienie uszczelniające typu V zapewniają prosty montaż. Dodatkowo mogą być stosowane na mimośrodowych lub niewspółosiowych wałach. Elastyczność umożliwia także wykorzystanie tego rodzaju uszczelnienia na szerszych wałach.

Gdzie właściwie znajdą zastosowanie pierścienie uszczelniające typu V? Producent poleca swoje produkty branżom produkcyjnym, w przekładniach, pojazdach terenowych oraz na rafineriach ropy naftowej.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *