Łożyska ceramiczne firmy Ceramic Speed

Łożyska ceramiczne firmy Ceramic Speed

Łożyska ceramiczne mają kilka istotnych właściwości, które sprawiają, że w przypadku wymagających aplikacji jest to najlepszy wybór.

  1. Z czego wynika wysoka jakość, którą charakteryzują się łożyska ceramiczne?
  2. Które łożyska ceramiczne są najlepsze?

Jeżeli jednak chcesz skorzystać ze wszystkich zalet łożysk ceramicznych, musisz pamiętać o tym, że nie wszyscy producenci zapewniają taką samą jakość.

Z czego wynika wysoka jakość, którą charakteryzują się łożyska ceramiczne?

Odpowiednio wykonane łożyska ceramiczne są przede wszystkim dużo bardziej wytrzymałe. Wynika to z zastosowania w nich kulek ceramicznych. O ile jednak standardowe kulki ceramiczne produkowane przez większość firm łożyskowych są bardzo delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniom nawet podczas zwykłej pracy, to kulki stosowane w łożyskach firmy CeramicSpeed zdecydowanie wyróżniają się pod względem wytrzymałości. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu azotku krzemu. Wykonane w taki sposób kulki są o wiele lżejsze, co przekłada się na redukcję wagi całego łożyska. Dodatkowo kulki ceramiczne pozwalają zminimalizować czynności związane ze smarowaniem łożysk. Mniejsza waga, brak konieczności ciągłego serwisowania oraz wysoka wytrzymałość sprawiają, że przewaga łożysk ceramicznych wyprodukowanych przez Ceramic Speed jest ogromna.

Wytrzymałe łożyska hybrydowe

Które łożyska ceramiczne są najlepsze?

Chociaż odpowiedniejszą nazwą dla łożysk ceramicznych duńskiego producenta byłaby łożyska hybrydowe, to na całym świecie klienci kojarzą je jako ceramiczne. Nazwa hybrydowe pasuje ze względu na fakt, że w łożyskach CeramicSpeed stalowe kulki zastępowane są ceramicznymi. Jednocześnie obudowa łożyska zrobiona jest ze stali. Pomijając jednak takie szczegóły, oferta tego producenta nie ma sobie równych, co potwierdzają odbiorcy na całym świecie. Klienci zamawiający łożyska ceramiczne mają pewność, że to rozwiązanie sprawdzi się w ich działalności. Jest to bowiem zakup bez ryzyka, gdyż łożyska objęte są specjalną gwarancją producenta. Jeżeli zakupione łożysko ceramiczne uległoby uszkodzeniu szybciej niż taki zakup zwróciłby się ze względu na brak konieczności częstego wymieniania tradycyjnych łożysk stalowych, firma dostarczy klientowi nowe łożyska bez dodatkowych kosztów.

W celu idealnego dobrania łożysk ceramicznych do maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez klienta można zacząć od przesłania specyfikacji. Wówczas pracownicy zajmujący się sprzedażą łożysk ceramicznych postarają się dopasować odpowiednie modele. Usługa doboru łożyska nie wiąże się z kosztami, więc można z niej skorzystać zarówno przy większych zakupach jak i zamówieniach na pojedyncze łożysko kulkowe.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *