łożyska do przesiewaczy obrotowych - jakie wybrać?

Łożyska do przesiewaczy obrotowych – jakie wybrać?

Jakie łożyska do przesiewaczy obrotowych warto wybrać? Musisz co kilka tygodni wymieniać łożyska kulkowe skośne pracujące w przesiewaczu? Chcesz zamontować rozwiązania, które zagwarantują dłuższą, bezawaryjną pracę? Sprawdź nasze polecenie już teraz!

 

  1. Jakie łożyska sprawdzą się w przesiewaczu obrotowym?
  2. Czym wyróżniają się łożyska kulkowe skośne Molded-Oil?

 

Jak rozwiązać problem związany z częstą awarią łożysk kulkowych skośnych pracujących w przesiewaczu obrotowym? Oczywiście, że najlepszą opcją jest zamontowanie odpowiednich komponentów. Jeśli szukasz wydajnych, wytrzymałych i trwałych łożysk kulkowych skośnych, polecamy zwrócić szczególną uwagę na produkty proponowane przez japońską markę NSK. Które dokładnie produkty sprawdzą się w przesiewaczach obrotowych? Szczegóły znajdziesz w poniższym artykule.

 

Jakie łożyska sprawdzą się w przesiewaczu obrotowym?

łożyska kulkowe skośne przesiewacz obrotowyJakie łożyska kulkowe skośne polecamy do przesiewaczy obrotowych? Najlepszą opcją dla aplikacji tego rodzaju są aktualnie łożyska kulkowe skośne Molded-Oil, produkowane przez japońską markę NSK. Komponenty tego rodzaju przetestowano w biogazowni, dzięki czemu przedsiębiorstwu udało się zaoszczędzić aż 19 200 euro w ciągu jednego roku.

Do tej pory zakład przetwórstwa spożywczego w instalacji produkcji biogazu używał standardowych łożysk kulkowych skośnych ze stykowymi uszczelkami. Niestety, modele tego rodzaju trzeba było wymieniać co około 6 tygodni. Każdy taki przestój powodował tylko i wyłącznie straty, a wymiana czterech łożysk montowanych po dwa na każdym wirniku trwała aż 4 godziny. Przyczyną uszkodzeń łożysk działających w takich aplikacjach były głównie zanieczyszczone bieżnie. Po konsultacjach marka NSK zaproponowała przedsiębiorstwu wymianę do tej pory używanych komponentów na własne produkty gamy Molded-Oil.

Czym charakteryzują się łożyska kulkowe skośne Molded-Oil? Przede wszystkim materiałem bazowym, który nie tylko zapobiega przenikaniu zanieczyszczeń, ale także wolno uwalnia środek smarny, co zapewnia odpowiednie smarowanie łożysk przez dłuższy czas. Skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami zapewniają również uszczelki DDU. Obudowy ze stali nierdzewnej natomiast stanowią świetnym wybór, jeśli chodzi o środowiska korozyjne. To wszystko sprawia, że łożyska kulkowe skośne Molded-Oil w przeciwieństwie do produktów konwencjonalnych wyróżniają się również większą trwałością serwisową. Jakie jeszcze zalety mają łożyska tej gamy? Informacje znajdziesz w dalszej części niniejszego wpisu.

 

Czym wyróżniają się łożyska kulkowe skośne Molded-Oil?

Molded-Oil to właściwie gama różnorodnych łożysk tocznych, które są smarowane oryginalnym materiałem, a mianowicie impregnowanym olejem NSK. Ogólnie smar Molded-Oil został opracowany z myślą o aplikacjach, w których ważne jest, aby utrzymać wysoki poziom higieny. Środek smarny w tym przypadku przenoszony jest przez odpowiednią substancję, która olej smarny uwalnia stopniowo w trakcie pracy łożyska. Dzięki temu łożysku dostarcza się odpowiednią jego ilość przez bardzo długi okres eksploatacyjny. Jednocześnie taka technologia minimalizuje ryzyko ewentualnego wycieku oleju, co gwarantuje właściwie gładką pracę łożyska i sprawia, że komponenty tego rodzaju są właściwie w pełni przyjazne dla środowiska.

Produkty tej serii doskonale sprawdzają się zarówno w mocno zanieczyszczonych pyłem, jak i korozyjnych środowiskach. Znajdą zastosowanie w branży rolniczej, chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej, papierniczej, wydobywczej i budowlanej. Ponadto poleca się je montować w urządzeniach wykorzystywanych w sektorze paliwowym, do pakowania czy przeładunku materiałów.

Do zalet łożysk Molded-Oil zalicza się stały dopływ środka smarnego, a dokładniej oleju smarującego. W przeciwieństwie do standardowych komponentów niniejsze rozwiązania wyróżniają się także ponad dwukrotnie dłuższą żywotnością — i to bez względu na warunki pracy. Łożyska Molded-Oil pracują dłużej również w środowisku wodnym czy zanieczyszczonym pyłem.

Gdzie można wykorzystać łożyska NSK Molded-Oil? Poza wspomnianymi branżami niniejsze komponenty będą doskonałą opcją dla urządzeń przeznaczonych do przerobu żywności, w stalowniach, przenośnikach, liniach czyszczących czy urządzeniach produkcyjnych, które wykorzystuje się w produkcji ciekłokrystalicznych wyświetlaczy oraz półprzewodników.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *