Jakiej marki łożyska ślizgowe wybrać?

Jakiej marki łożyska ślizgowe wybrać?

Potrzebujesz łożysk ślizgowych, ale nie wiesz, na którego producenta się zdecydować? Jakiej marki łożyska ślizgowe wybrać? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

 

  1. Jakie łożyska ślizgowe proponuje marka Timken?
  2. Czym wyróżniają się łożyska ślizgowe Timken?

 

Wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest od warunków pracy i wymagań aplikacji. A zatem każde poprawnie dobrane łożysko ślizgowe powinno gwarantować danej maszynie wydajność oraz bezawaryjne, płynne działanie. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy sięgamy po tanie produkty i montujemy je w aplikacjach, w których warunki pracy są trudne. W takim przypadku warto kupić łożyska ślizgowe wykonane z odpowiednich materiałów, które będą przystosowane do ekstremalnych warunków. Drugim problemem podczas szukania odpowiednich łożysk jest marka. Jeśli nie wiesz, na czyje komponenty się zdecydować, sięgnij po popularne rozwiązania lub sprawdź opinie klientów, którzy już skorzystali z oferty interesującej Cię firmy. W przypadku łożysk ślizgowych polecamy między innymi produkty proponowane przez Timken. Jakie łożyska ślizgowe produkuje Timken i czym się wyróżniają? Na pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

 

Jakie łożyska ślizgowe proponuje marka Timken?

łożyska ślizgowe TimkenJeśli szukasz komponentów, które świetnie sprawdzą się w statycznych zastosowaniach o oscylacyjnym ruchu, gdzie jednocześnie występują niewielkie niewspółosiowości, koniecznie sprawdź łożyska ślizgowe Timken. W ofercie znajdziesz przede wszystkim przegubowe rozwiązania. To baryłkowe komponenty, które dzięki odpowiedniej powierzchni styku, mają zdolność przejmowania nie tylko dużych obciążeń poprzecznych, ale i wzdłużnych – i to jednocześnie przy małej przestrzeni zabudowy.

Łożyska ślizgowe przegubowe proponowane przez markę Timken doskonale sprawdzą się przede wszystkim w maszynach górniczych oraz budowlanych. W ofercie znajdziesz przede wszystkim łożyska ślizgowe przegubowe poprzeczne oraz poprzeczne z uszczelniającym pierścieniem. Czym się wyróżniają? Szczegóły na ich temat omawiamy w drugiej części niniejszego wpisu.

 

Czym wyróżniają się łożyska ślizgowe Timken

Poprzeczne łożyska ślizgowe Timken przegubowe typu SPB to modele zbudowane z pierścienia wewnętrznego sferycznego, który pracuje w równie sferycznie szlifowanym pierścieniu zewnętrznym. Komponenty tego rodzaju nie posiadają elementów tocznych. Każde łożysko ślizgowe przegubowe poprzeczne marka produkuje ze stali hartowanej. Wyróżniają się tym, że są dokładnie szlifowane. Pierścienie ze stali hartowanej gwarantują niezawodną pracę, natomiast pokrycie ich powłoką z dwusiarczku molibdenu sprawia, że tarcie między współpracującymi powierzchniami jest optymalnie zminimalizowane. Tego rodzaju produkty znajdą zastosowanie przede wszystkim w siłownikach czerpaków hydraulicznych koparek, siłownikach układu kierowniczego górniczych pojazdów, drążkach stabilizacyjnych, ostrzach spycharek czy rozpórkach przednich oraz tylnych.

Łożyska ślizgowe przegubowe poprzeczne wyposażone w pierścień uszczelniający także znajdą zastosowanie w wyżej wymienionych aplikacjach. Uszczelka w niniejszych komponentach gwarantuje prawidłowe rozprowadzanie środka smarnego na wszystkich powierzchniach produktu i dodatkowo skutecznie chroni wnętrze przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Jeśli jesteś zainteresowany łożyskami ślizgowymi przegubowymi marki Timken, już teraz pobierz katalog producenta i zapoznaj się z pełną specyfikacją techniczną produktów tego rodzaju. Następnie wybierz tę opcję, która spełnia wymagania maszyny. W przypadku problemów z dobraniem łożyska Timken skontaktuj się z technikiem.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *