Podział łożysk kulkowych, dlaczego warto wybrać dany rodzaj

Podział łożysk kulkowych, dlaczego warto wybrać dany rodzaj

Poradnik poświęcony podziałowi łożysk.

Łożyska zwykłe

Wyróżniamy cztery rodzaje łożysk kulkowych, nasz opis naturalnie zaczniemy od najpopularniejszej grupy, czyli tzw. zwykłych, jednak czy na pewno? Charakteryzujące się wysoką wytrzymałością oraz łatwością w montażu mogą bez problemu pracować w całej gamie ekstremalnych temperatur, mrozy jak i upały nie stanowią problemów dla tego cudu techniki. Z pewnością cieszy także ich wysoka dostępność oraz w przypadku zakupu u autoryzowanego dystrybutora łożysk niewysoka cena.

Łożyska wahliwe

Najlepiej wykonane jak i również nieco droższe od innych rodzajów łożyska kulkowe wahliwe zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu tarcia w celu zapewnienia optymalnej temperatury przy pracy. Precyzja przy produkcji gwarantuje również bezproblemowy montaż jak i wymianę w razie ewentualnych choć znikomych problemów.

Łożyska do zadań specjalnych

Łożyska skośne

Specjalistyczny typ łożyska kulkowego stworzony w jednym celu, aby jak najlepiej przeciwdziałać oraz rozłożyć uporczywe obciążenia osiowe. Jeśli doskwiera Ci ten problem łożyska kulkowe skośne to niewątpliwie trafny wybór.

Łożyska wzdłużne

Stosowane najczęściej przy niewielkich wałach łożyska kulkowe wzdłużne charakteryzują się budową, która pozwala na oddzielne montowanie poszczególnych pierścieni co zapewnia brak niechcianych przerw w pracy przy wysokich prędkościach.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

2 komentarze do “Podział łożysk kulkowych, dlaczego warto wybrać dany rodzaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *