Łożyska toczne a ślizgowe

Wybór łożyska kulkowego

Najcięższym wyborem podczas kupna łożysk kulkowych jest wybór pasującego nam balansu jakości i ceny produktu.

Często przychodząc do sklepu nie wiemy nawet jaki model jest nam potrzebny. Jeśli nie znamy specjalistycznego oznaczenia a nazwa wyryta na łożysku tocznym starła się podczas użytkowania warto zmierzyć jego średnicę. Nie należy jednak wybierać na chybił trafił. Zamiast zgadywać udaj się do autoryzowanego dealera łożysk w Twoim mieście i pozwól dobrać odpowiedni element doświadczonym pracownikom. Gdy już wiesz jakiego łożyska potrzebujesz nadszedł czas na pytanie:

Jakość a cena łożyska

Nie jest zaskoczeniem, że wraz ze wzrostem jakości rośnie także cena. Jest to spowodowane większymi kosztami produkcji oraz zazwyczaj dłuższą gwarancją działania produktu. Dlatego warto się zastanowić czy warto kupować tanie łożysko, które zaraz trzeba będzie wymieniać czy jednak zainwestować w łożysko kulkowe wysokiej jakości, które będzie służyć przez lata a w przypadku awarii wystarczy odwołać się do gwarancji. Ta druga opcja brzmi bardziej kusząco, prawda?

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

2 komentarze do “Wybór łożyska kulkowego

  1. Hmmm jest w tym trochę racji, w końcu oszczędzasz na bieganiu po następne łożysko kiedy stare tanie się zepsuje a jak wiadomo czas to pieniądz… Skorzystam z rad w artykule

  2. To prawda, zazwyczaj wybierałem najtańsze łożysko kulkowe bo przecież i tak jak się zepsuje to kupię nowe ale podczas ostatniego zakupu zdecydowałem się zapłacić trochę więcej. Nie żałuję, łożysko działa bez zarzutu już dłuuugi czas a ja nie muszę ciągle biegać po nowe. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *