Popularność łożysk kulkowych oraz ich zastosowania

Popularność łożysk kulkowych oraz ich zastosowania

Słysząc frazę łożysko wyrabiamy sobie w głowie obraz łożyska kulkowego właśnie, w kulturze utrwalił się on jako symbol nie tylko produktu ale całej branży technicznej.

Co sprawia, że łożyska kulkowe są takie ikoniczne? Przede wszystkim szeroko zakrojone zastosowania i wytrzymałość komponentów. Są one najczęściej stosowanym typem w budowie wszelkich maszyn, od budowlanych molochów po kuchenne blendery. Zestaw niepowtarzalnych właściwości czyni łożysko kulkowe najlepszym kandydatem do ciężkich zadań.

Cechy łożysk kulkowych

Mówiąc o cechach łożysk kulkowych warto wspomnieć przede wszystkim o możliwości pracy przy znikomych wychyleniach kątowych oraz dużej sztywności produktu. Nie można również zapomnieć o nieporównywalnie mniejszych oporach ruchu w stosunku do innych rodzajów łożysk tocznych. Na dodatek łożyska kulkowe zawierające uszczelki nie wymagają stałego dozoru. Oprócz standardowego zestawu cech można wyróżnić właściwości specjalnie nadane poszczególnym typom, wśród których wyróżniamy łożyska kulkowe skośne, wahliwe oraz wzdłużne. Każdy z rodzajów został zaprojektowany dla specjalistycznych zadań i jest z pewnością opcją, nad którą warto się zastanowić przy wyborze elementów do naszej maszyny.

Uwaga! Ze względu na spam, pierwszy komentarz danej osoby musi zostać zaakceptowany przez moderacje. Po tym blokada zostaje zdjęta dla tego użytkownika i może normalnie komentować.

4 komentarze do “Popularność łożysk kulkowych oraz ich zastosowania

  1. Witam, czytałem artykuł i muszę przyznać, że jest w nim sporo racji. Trafiłem na tę stronę w poszukiwaniu łożyska kulkowego 6303 NSK. Czy ktoś wie, gdzie mógłbym takie zamówić?

  2. Hej Tomasz ja ostatnio szukałem 6205 i znalazłem na zaopatrzenie24.pl, dobry kontakt i szybka dostawa. Polecam

  3. Dzięki wielkie Wojciech, skorzystałem z Twojej rady i muszę przyznać, że ogrom oferty na zaopatrzenie24.pl powala na łopatki 😮 w moim przypadku na dostawę też nie trzeba było czekać, muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *